Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave. 

Dbając o środowisko podejmujemy kroki i sami zaczynamy coś zmieniać. Ale dobrze wiemy, że nie to, jest naszą podstawową motywacją, jak zawsze liczą się pieniądze. Ocieplając budynek i wymieniając piec na nowy możemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania ale warto obniżyć koszty inwestycji wykorzystując środki unijne.

 

Teraz jest dobry moment, ponieważ planowany jest kolejny nabór w ramach program – „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację źródeł ciepła na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej” – realizowany przez Karkonoską Agencję rozwoju Regionalnego S.A.

Ile możemy zaoszczędzić? Z danych statystycznych wynika, że sama wymiana starego ogrzewania na nowoczesne może zmniejszyć opłaty za opał do 30%. Dodatkowo przeprowadzając termomodernizacje możemy zmniejszyć ilość potrzebnej energii do ogrzania budynku i zapewnienia komfortu cieplnego.

 

Jeśli chcielibyście zdecydować się na wymianę pieca, ale martwi was, że  nie posiadacie potrzebnych pieniędzy na inwestycje, warto wykorzystać moment i skorzystać z dofinansowania. W związku z  coraz większą presją związaną z koniecznością ochrony środowiska pojawiły się również środki unijne na  dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą ogrzewania, przyczyniające się do zahamowania zmian klimatu.

 

Z czego można skorzystać?- dotacja realizowana przez KARR S.Adotacja, dofinansowanie, wymiana pieca

Dzisiaj zaproponuje Państwu program unijny realizowany przez KARR S.A w Jeleniej Górze, program „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację źródeł ciepła na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej”. Celem programu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz emisji kominowej na terenie Aglomeracji Jeleniogórskiej. Aby uzyskać wyznaczony cel projektu udzielane są granty na wymianę ogrzewania dla mieszkańców domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

 

W związku z założeniami,  projekt skierowany jest do osób spełniających   łącznie następujące warunki:

  1. Właściciel/ współwłaściciel, najemca domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego. Ponadto beneficjentem może być również wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia mieszkaniowa i TBS.
  2. Lokal/dom musi znajdować się w obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej, w następujących gminach: Kowary, Piechowice, Wojcieszów, Złotoryja, Gryfów Śląski, Mirsk, Świerzawa, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Pielgrzymka, Jelenia Góra).
  3. Wskaźnik EP <450 kWh/(m2* rok)

 

Puki co dwa pierwsze punkty są dla państwa zrozumiałe i nie będzie problemu z ich zrealizowaniem czy sprawdzeniem. Problem pojawia się przy wskaźniku EP. Czym jest wskaźnik EP i skąd go wziąć? Według definicji wskaźnik EP określa ilość nieodnawialnej energii pierwotnej dla budynku. W prostszym rozumowaniu jest to energia, której nie możemy już odzyskać, a została zużyta na ogrzewanie, chłodzenie, oświetlenie, wentylację oraz na produkcję ciepłej wody użytkowej. Wskaźnik jest wyliczany  podczas sporządzania  audytu energetycznego lub świadectwa energetycznego poprzez uprawnione osoby.

To są informacje podstawowe, które musisz spełnić przystępując do projektu chcąc otrzymać  dofinansowanie.

 

W programie można uzyskać dofinansowanie na wymianę starego nieefektywnego źródła ogrzewania na nowe wraz z pracami wymaganymi przy takiej wymianie oraz dodatkowe inwestycje w fotowoltaikę i źródła OZE. Należy zwrócić uwagę, że w projekcie nie można wymienić pieców gazowych i olejowych! W projekcie nie można wymienić starego pieca na nowy piec na ekogroszek. Czas przejść do konkretów.

 

dotacja, dofinansowanie, wymiana piecaIle można uzyskać dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania-piec?

Dofinansowanie przyznawane jest w kwocie do 85% kwoty kwalifikowalnej. Kwota kwalifikowalną nazywamy koszty, które są niezbędne do wykonania wymiany ogrzewania. W ramach przedstawianego projektu ustalono maksymalne kwoty kosztów kwalifikowalnych dla poszczególnych inwestycji.  

 

Do kosztów jakie możemy zakwalifikować do zwrotu dotacji są wszystkie przedsięwzięcia rozpoczęte po podpisaniu umowy z KARR i uwzględnione we wniosku o dofinansowane. Maksymalny czas trwania i wykonywania wszystkich prac to 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Dokumenty składane są tylko w czasie otwartych naborów w formie papierowej. Ostatni nabór przeprowadzony był do 29.09.2020r. W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie kolejny nabór. Nabór wniosków został zaplanowany najprawdopodobniej na marzec. Nabór odbywa się w dwóch etapach pierwszy to złożenie w formie elektronicznej poprzez wysłanie wiadomości elektronicznej z formularzem zgłoszeniowym na wskazany adres. W drugim etapie należy złożyć wniosek w formie papierowej. Ponieważ informacje w formularzu muszą pokrywać się z informacjami zawartymi we wniosku dlatego do przystąpienia do naboru należy mieć już ustalone kwoty prac kwalifikowalnych i wypełniony wniosek.   Korzystając z pomocy specjalistów i osób doświadczonych możemy zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dotacji. W przypadku osób, które składały wnioski z moja pomocą i przeszły etap wstępny- złożenia, przyznano dotację wszystkim ubiegającym się.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej? Sprawdzić czy się kwalifikujesz? A może masz inne pytania zapraszam do kontaktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymiana ogrzewania - skąd na to wszystko wziąć pieniądze? –wykorzystaj środki unijne !!!- dotacja

10 lutego 2021
Wymiana ogrzewania - skąd na to wszystko wziąć pieniądze? –wykorzystaj  środki unijne !!!- dotacja z środków KARR S.A. w Jeleniej Górze

Zadzwoń i zamów

693 502 221

Wyślij zapytanie

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Plan Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.